Pro lepší pochopení toho, co znamená „být v hypnóze“ je užitečné vědět o mozkových vlnách, jejich frekvencích a co tyto frekvence představují v běžném životě.
Mozkové vlny jsou vytvářeny elektromagnetickým polem, které vzniká kolem mozku díky komunikaci mezi neurony. Ty v našem mozku komunikují pomocí elektrických impulzů. Tato komunikace probíhá neustále, kdykoliv něco děláme, něco cítíme nebo na něco myslíme. Mozkové vlny jsou tedy spojené s každou naší myšlenkou, emocí, chováním, jednoduše se vším, co jsme.
Lidé si často mylně představují (pravděpodobně díky divokému zkreslení filmařů), že budou během hypnózy spát, že má nad nimi hypnotizér kontrolu a že je pak snadno může donutit dělat cokoliv. Ve skutečnosti se během hypnoterapie nebo autohypnózy (sebehypnózy) dostaneme pouze do uvolněného stavu, do alfa a theta vln. Jak tyto stavy vědomí vypadají Vám hned popíšu.
Během hypnoterapie nebo autohypnózy dosahujeme podobně jako při meditaci příjemného uvolnění v alfa, případně theta vlnách, kdy se nám zlepšuje paměť, snižuje pocit úzkosti a bolesti a zvyšuje se uvědomění našeho vnitřního stavu, schopnost učit se a odolnost vůči stresu.
Tím, že se dostaneme od našeho kritického já do podvědomí, jsme také více otevřeni sugescím (novým myšlenkám). Proto je tento stav ideální také pro pozitivní afirmace, které nás oslovují, čehož využíváme v nahrávce, která je vytvořena „na míru“.
O tom, jak probíhá celá RTT hypnoterapie se můžete dočíst zde.