O mně

Jsem požitkářka, nadšená pejskařka, učitelka jógy a cestovatelka. Baví mě řešit problémy a překonávat překážky. Jako hypnoterapeut Vám ráda pomohu zdolat bariéry ve Vašem životě, abyste mohli žít naplno podle svých představ.  

Má kvalifikace ve stručnosti...

Jsem certifikovaný hypnoterapeut, RTT terapeut a člen Mezinárodní asociace poradců a terapeutů (International Association of Counselors and Therapists, často vedené pod zkratkou IACT).

Měla jsem tu možnost učit se osobně od Marisy Peer, zakladatelky RTT (Rapid Transformartional Therapy), celosvětově uznávané hypnoterapeutky a autorky několika seberozvojových knih, proslavené tím, že svým klientům pomáhá během jednoho sezení jako mávnutím kouzelného proutku.

Kromě studia u Marisy jsem prošla několika dalšími zajímavými kurzy týkající se hypnoterapie, práce s energií včetně Reiki, techniky emoční svobody, zdravého životního stylu či koučinku.

Největší školou je však sám život a každodenní praxe.

Už během studia hypnoterapie mě zaujaly problémy se stravováním a dietami, s kterými se mnozí z nás, včetně mě, potýkáme a které mají rozličné a často překvapivé kořeny v dětství.

Viděla jsem, jak ženy, které se střídavě dlouhá léta trápily dietami nebo jedly více doplňků stravy než běžného nutričně hodnotného jídla, zjistily skutečnou příčinu jejich trápení s váhou a jejich kila, kterých se původně nemohly zbavit, šla během pár týdnů dolů. Natrvalo.

Abych v těchto případech mohla lépe a odborněji poradit, udělala si kvalifikovanější názor na to, co zdravé je a co není, a v neposlední řadě si vylepšila svůj jídelníček a, jak se říká, lifestyle, prošla jsem studiem nutričního poradenství. 

A jak už to tak bývá, když se do něčeho pustíte, zjistíte, že jste jen nahlédli pod pokličku zajímavého a značně komplexního tématu a že je ještě hodně, co se učit. Zajímám se tedy o zdravý životní styl i nadále a snažím se ho (někdy i úspěšně) aplikovat na sebe a své blízké. 

A jak jsem se k hypnoterapii dostala?

To byla hodně dlouhá cesta s mnoha zákruty a otočkami. Jako asi u každého, začala jako hledání šťastného života. Ano, je to tak trochu klišé.

Z dětství jsem si odnesla představu, že štěstí najdu, když budu slušná, budu se pilně učit a následně si najdu dobrou práci (čímž bylo myšleno dobře placenou, protože luxus dělat, co Tě baví, je jen pro pár vybraných). A pak, když budu dostatečně tvrdě pracovat, budu odměněna platem, za který si koupím cokoliv, po čem toužím (pokud nebudu mít příliš velká očekávání a potřeby).

Někde v průběhu rozbíhání kariéry bych si měla najít přítele, který se po pár letech soužití stane mým manželem a založíme rodinu. Někde v té chvíli jsem si představovala, že štěstí bude dovršeno.

A tak jsem se do toho dala…

Pilně jsem studovala (ne, nejsem psycholog, psychiatr ani doktor, ale letecký inženýr). A prošla několika firmami, abych se na delší dobu usadila v korporátu, kde jsem se vypracovala na dobře placenou manažerskou pozici.

Tou dobou jsem už měla více jak desetiletý vztah a společně s partnerem jsme rekonstruovali krásný velký dům se zahradou na předměstí.

Idylka. Nebo to tak aspoň vypadalo.

Ve skutečnosti jsem trávila spousty času v práci, jejíž smysl mi obvykle unikal, a zbylý čas v polorozbořeném domě. S přítelem jsme se odcizili. Předpokládané štěstí nikde. Spíš se zdálo, že nikdy nebylo dál. Co tedy bylo špatně?!

A tak jsem se dala do pátrání...

Jako pilná studentka, což byla role, ve které jsem se cítila jistě, jsem se ponořila do různých knih a kurzů, na které jsem narazila anebo mi byly doporučené, a které ve mně budily alespoň trochu naděje, že bude lépe.

Každým dnem po dobu několika let jsem získávala lepší představu o tom, co mě udělá šťastnou. Ale stejně jsem zůstávala stále tam, kde jsem byla, což mi jen prohlubovalo úzkost a deprese a celkový negativní pohled na svět, který se u mě vyvinul.

Zdravotní problémy jako častá bolest hlavy nebo trávení, které spíš jen výjimečně fungovalo, jak mělo, jsem už brala jako běžnou součást života. Jen ekzém, který se u mě vyvinul poslední rok, mě dost trápil.

Až jsem narazila na Marisu Peer a její Rychlou transformační terapii. Ta mi pomohla pochopit, co mě stále drží tam, kde jsem, moje nefunkční programy a zažrané absurdní myšlenky, které jsem si zejména v průběhu dětství osvojila a jejichž existenci jsem nebyla schopna vědomě odhalit. 

Postupně jsem se zbavila všech zdravotních problémů a rozhoupala jsem se ke změnám, které byly v mém životě nezbytné, abych se dostala na tu správnou cestu vedoucí k mému štěstí. S přítelem jsme šli každý svou cestou. Ze své pozice v korporátu jsem odešla a konečně dělám práci, která mi dává smysl. Začala jsem si plnit své sny.

Ne, nešlo vše najednou samo a bez obtíží nebo oklik (ty nikdy nepřehlížejme, ani je neberme špatně - jsou to jen ukazatelé, že je potřeba ještě na něčem zapracovat). Stále je na čem pracovat. A vždy bude. Rozdíl je v tom, že teď vím, že mohu dosáhnout všeho, co budu chtít. Stačí zjistit, co přesně to je, zbavit se všeho, co mi brání toho dosáhnout, mít svůj cíl vytrvale na mysli a jít si za ním.

Teď pomáhám i ostatním zbavit se v životě překážek, limitů či představ, které si nevědomky osvojili a které hluboko v sobě nosí a brzdí je, a nalézt tu jejich cestu ke spokojenému životu.

Jana Lingrová Hypnoterapie