Jana Lingrová

Lekce 2:
Každá myšlenka vyvolává fyzickou reakci

Info

V dnešní ukázce uvidíš a i ucítíš na svém těle, jak naše myšlenky umí vytvořit fyzickou reakci.

Chci teď, abys zavřela oči, dala jednu ruku před sebe dlaní nahoru a představila si, že v té dlani držíš polovinu citrónu.

Vidíš, jak je ten citron pěkně žlutý a šťavnatý, cítíš jeho svěží vůni, když si k němu přičichneš. Lehce ho zmáčkneš a pocítíš kapičky kyselé šťávy na své kůži. Přiblížíš ho ke své tváři a když ho ucítíš, nedá Ti to a trochu ho ochutnáš.

Cítíš, jak se Ti vytvořily v puse sliny?

To se Tvé tělo připravilo na zpracování kyselé šťávy citrónu.

Citrónu, který neexistuje!

Každá myšlenka i emoce v nás vyvolává fyzickou reakci 

Před chvílí jsme si ukázali, jak naše tělo odpovídá na představu citrónu. A včera jsme povzbuzovali naši ruku, aby dosáhla dál. Takže věřím, že tomuto pravidlu už přicházíš na chuť 😊

Myšlenky, které si vtiskneme do podvědomí, totiž vytváří biochemickou reakci našeho těla. To se na jejich základě pak připraví na strávení kyselé šťávy nebo třeba na atletický závod tím, že dá pokyn k růstu svalů.

Tato fyzická reakce také podporuje finální akci. Takže ze stejného důvodu se obecně bohatí stávají bohatšími (oni totiž nepochybují nad tím, že je to možné) a bohužel i chudí chudšími (ti mají často problém uvěřit, že se z té mizérie mohou vykopat).

Jako příklad, který mnohé z nás znají z praxe, je třeba stres a strach z mluvení na veřejnosti. V takovém případě v nás strach vytvoří pocit ohrožení. Srdce začne rychle pumpovat krev, do které se nám zároveň vyplaví koktejl hormonů a většina našich orgánů začne fungovat na nouzový režim, aby se veškerá naše síla a energie soustředila ve svalech pro případný boj nebo útěk.

Bohužel svaly při přednášení potřebujeme jen velmi omezeně. Za to by se nám hodilo funkční myšlení. Náš mozek se ale už přepnul z toho inteligentního na primitivní, který zvládne akorát vyhledat nejrychlejší cestu pryč z místnosti.

A tak zůstáváme stát bez jediné myšlenky na místě, potící se námahou těla připraveného bojovat o život a třesoucí se adrenalinem proudícím nám v krvi.

Co kdybychom ale mohly tento strach překonat hned na začátku a místo toho se soustředit  na úspěch? Nebylo by to lepší? Ano, bylo! A my to můžeme udělat.

Mrkni na ty negativní myšlenky, které sis včera sepsala. A vypiš si všechny strachy s nimi spojené.

Příklad:

Negativní myšlenka:

  • Nedokážu mluvit na veřejnosti.

Strachy:

  • Bojím se, že se zesměšním.
  • Bojím se, že si budou všichni myslet, že jsem neschopná.
  • Bojím se, že se ukáže, že jsem neschopná.

(Ano, většinou, když se bojíme, že si něco myslí druzí, je to především náš strach.)

 

A teď nahraď všechny strachy pozitivními představami a scénáři!

Příklad:

  • Konečně ukážu, co ve mně je!
  • Vím, že pomohu mnohem více lidem, když oslovím davy.

V obou případech sepiš vše, co Ti přijde na mysl.

A především, nahraď své strachy pozitivními představami ve své hlavě!

 

Nezapomeň se také podělit v naší skupině o tento svůj další krok!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *